Prawie 1/3 klientów płacących w automatach kartą używa kart chipowych

W całej Polsce funkcjonuje ponad 1000 terminali na automatach vendinowych. Dane dla całego systemu wskazują, że 29% wszystkich transakcji kartami bankowymi odbywa się poprzez wsunięcie karty do czytnika. Porównując Nayax z innymi terminalami pamiętaj, że wielu klientów - z różnych powodów - woli płacić bardziej tradycyjnym sposobem.

Czytnik Nayax VPOS obsługuje wszystkie rodzaje kart bankowych

Niezależnie od preferencji klienta dzięki Nayax będziesz w stanie zapewnić obsługę wszystkich sposobów płatności. Czytnik Nayax obsługuje oczywiście transakcje zbliżeniowe, karty chipowe, a nawet karty wyłącznie z paskiem magnetycznym (obecnie funkcjonuje ich niewielka liczba). Taka wszechstronność czytnika przyda się również przy obsłudze płatności w środkowisku zamkniętym - nośnikami kredytu nie muszą być karty karty zbliżeniowe. Mogą to być karty chipowe w otwartym standardzie, a nawet najbardziej popularne i najtańsze karty z paskiem magnetycznym.

Obawy związane z kartami zbliżeniowymi

Transakcje zbliżeniowe zrewolucjonizowały rynek płatności bezgotówkowych i są bardzo promowane przez banki i organizacje płatnicze. Nie można jednak zapominać o stale pojawiających się ostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa tego typu transakcji. Uzasadnione, czy nie, wpływają na decyzje konsumentów oraz na przepisy prawa bankowego. Obecnie klient banku może zażądać wyłączenia funkcji płatności zbliżeniowych. Dzięki Nayax dotrzesz nawet do tych użytkowników kart. Pamiętaj: transakcja kartą chipową nie oznacza konieczności użycia PIN'u! W przypadku zakupu w automacie to nadal mikrotransakcja nie wymagająca potwierdzenia.