Poznaj możliwości Nayax i czytnika kodów kreskowych!

Nayax może z powodzeniem współpracować z czytnikiem kodów kreskowych (opcjonalnie kodów QR). Obsługa kodów kreskowych oferuje dokładnie te same bogate możliwości, co obsługa kart prepaid w Nayax.

Podstawowe możliwości zarządzania nośnikami z kodem kreskowym

  • hurtowe dodawanie numerów do systemu
  • masowe zmienianie ustawień w czasie rzeczywistym
  • elastyczne limity, kredyty; ograniczenia do wskazanych automatów, do grup automatów
  • kredyty odnawialne, doładowanie przez użytkownika
  • dodanie karty do aplikacji Monyx - i zasilanie karty prepaid z karty bankowej

Nośniki z kodem kreskowym mogą być teraz wykorzystywane dokładnie w taki sam sposób, jak karty zbliżeniowe, karty z paskiem magnetycznym i inne podobne nośniki kredytu. W przypadku firm, które nie mają systemu kontroli dostępu opartego na kartach zbliżeniowych, ale każdy pracownik ma identyfikator z kodem kreskowym, możliwe jest użycie tych identyfikatorów jako środków płatniczych w automatach!

Autokreacja

Autokreacja to stosunkowo nowa funkcja w Nayax polegająca na automatycznym tworzeniu kart prepaid w systemie. Autokreacja pozwala na automatyczne tworzenie systemowych nośników kredytu - klienci zbliżają nowe nośniki i od razu możliwe jest korzystanie z dobrodziejstw Nayax. W systemie ustawia się kryteria i parametry dla nowo tworzonych kart - tylko zbliżenie nośnika odpowiadającego kryteriom początkowym będzie skutkować stworzeniem karty w systemie.

Klient automatu, po zbliżeniu nośnika odpowiadającego kryteriom, otrzymuje możliwości zgodne z ustawieniami, np: 2 zł po zbliżeniu odpowiedniego paragonu lub identyfikatora, 4 zł kredytu z limitem dziennym 2 zł (do akcji w stylu "odbierz darmową kawę i drugą przy kolejnej wizycie" itp).

Jak to wykorzystać?

Poza odczytywaniem identyfikatorów z kodem kreskowym, czytnik pozwala na realizację zupełenie nowych projektów z wykorzystaniem automatów: darmowa kawa po zbliżeniu paragonu, wydanie produktu po zeskanowaniu vouchera (prezentu), listu przewozowego lub jakiegokolwiek dokumentu zawierającego kod kreskowy. W kod kreskowy wyposażone są również karty Makro, karty Selgros i wiele kart lojalnościowych, okolicznościowych i przepustek na różne wydarzenia (np. ostatnie targi Vending Poland 2016). Te wszystkie nośniki można wykorzystać do promocji i akcji marketingowych z udziałem automatów vendingowych.