Kompleksowe raportySystem analityki biznesowej Nayax (Kompleksowe raporty BI) to zaawansowane narzędzie analityczne, które udostępnia operatorom złożone zestawienia danych oraz raporty dopasowane do ich potrzeb.

Dzięki Nayax BI operatorzy otrzymują wgląd w istotne kwestie:

  • Prognozy problemów i potrzeb inwentaryzacyjnych w oparciu o dotychczasowe dane
  • Porównanie efektywności sprzedaży w zależności od lokalizacji
  • Analizy kosztów produktu i wzrostu sprzedaży
  • Podpowiedzi o najlepiej sprzedających się produktach, co pomaga w optymalizacji gotowości sprzedaży
  • Widzą status automatu na mapie, dzięki czemu mogą lepiej zaplanować pracę oferując lepszą obsługę klienta
  • Widok kluczowych wskaźników z możliwością filtrowania i wyboru danych
  • Raporty dopasowane do potrzeb wysyłane w dowolnym formacie na wcześniej określoną listę mailową w ustalonym czasie
  • Raporty oparte o dane „od wizyty do wizyty” (V2V) pozwalają na lepsze zarządzanie automatami i oszczędzają operatorowi niepotrzebnych wyjazdów do automatów

System analizy biznesowej Nayax to jedyny w swoim rodzaju system doskonale dopasowany do potrzeb branży vendingowej. Dzięki temu systemowi operatorzy mogą analizować zbierane dane w czasie rzeczywistym. Operatorzy automatów pozbawionych dozoru otrzymują automatycznie raporty w wybranym formacie oparte o takie czynniki jak lokalizacja i zyskowność produktu, które pozwalają na lepsze zrozumienie tego, co jest najkorzystniejsze dla ich działalności i jak zwiększyć sprzedaż.

Oprogramowanie BI dla vendingu pozwala operatorom na analizę każdego aspektu ich działalności w sposób innowacyjny i prosty. Skonfigurowana domyślnie tablica główna raportów BI pokazuje operatorom migawki ważnych informacji w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą tworzyć własne raporty – wybierając dane, kolumny, wykresy – oraz filtrować te dane, które chcą zobaczyć.

Hierarchia stopnia dostępu gwarantuje, że pracownicy mogą zobaczyć tylko te informacje, które są dla nich istotne. Na przykład kierownik trasy będzie miał dostęp tylko do automatów leżących na przypisanej mu trasie.

Wszystkie raporty i informacje z Panelu Raportów BI mogą być eksportowane do arkusza kalkulacyjnego Excel. Wyższa kadra menadżerska otrzymuje miarodajne dane poprzez system centralny, co ogranicza zależność od podwładnych.

Wygrywaj przetargi korzystając z systemu BI Nayax
Nayax daje możliwość operatorom na pokazanie klientom i instytucjom transakcji z konkretnego automatu albo zysków ze wszystkich transakcji w wybranym okresie czasu. Każdy operator może zdecydować jakie dane chce pokazać swoim klientom, działając w imię przejrzystości i lojalności. Oferowanie klientom końcowym możliwości monitorowania sprzedaży w danej lokalizacji daje znaczącą przewagę przetargową operatorom vendingowym.

 

Rentowność produktów, marże, możliwość robienia symulacji - np. co gdy cena sprzedaży wyższa o 4%

Zysk per automat, marże, symulacja uwzględniająca koszty operacyjne itp.