Nayax, w porównaniu z klasycznymi terminalami oferowanymi dla myjni, jest znacznie tańszy i jako rozwiązanie całościowe (hardware + platforma do zarządania) nie ma odpowiedników na rynku. Dzięki Nayax możesz zdalnie monitorować sytuacje na stanowiskach, analizować sprzedaż, ale przede wszystkim znacznie powiększasz grono potencjalnych klientów. Jeśli jesteś operatorem/właścicielem jednej lub kilku myjni (w tym również odkurzaczy samoobsługowych, automatów sprzedających, stacji ładowania pojazdów elektrycznych), powinieneś zamontować urządzenie, które pozwoli twoim klientom łatwo zapłacić w sposób najbardziej dla nich wygodny. Terminal na stanowisku myjni jest jedynie pierwszym ogniwem łańcucha. System Nayax jest wyjątkowy pod tym względem, że oferuje kompletne rozwiązanie. Oprócz czytnika VPOS dla klienta dokonującego płatności, operatorzy potrzebują systemu telemetrycznego, który zapewnia komunikację pomiędzy urządzeniami w czasie rzeczywistym, monitoruje i stale uaktualnia informacje o wszystkich aspektach operacji.

 

Montaż terminala

Instalacja zestawuNayax jest stosunkowo prosta i nie powinna zająć więcej niż 30 minut. Jeżeli automat działa w protokole MDB to terminal do automatu podłącza się podobnie jak wrzutnik. Jeżeli automat korzysta z innych protokołów (Executive, impulsowy) to podłączenie wciąż jest możliwe, ale wymaga konsultacji z nami. Opróćz tego należy zadbać o wyprowadzenie anteny na zewnątrz i odpowiednie poukładanie kabli, aby nie przeszkadzały w bieżącym serwisowaniu automatu. Najtrudniejsza część to montaż samego czytnika wymagający zazwyczaj wywiercenia 5 otworów (4 otwory na śruby i jeden otwór na przewód). Znacznie łatwiej montaż przebiega w automatach, które posiadają demontowalny panel przedni na miejsce którego wchodzi czytnik VPOS.

Które karty obsługuje czytnik?

Montując na swoim automacie czytnik Nayax mogą Państwo akceptować wszystkie karty zbliżeniowe (PayPass, PayWave), karty chipowe (pod warunkiem, że nie mają włączonego żądania PIN przy mikropłatnościach w terminalach bez klawiatury) oraz karty z paskiem magnetycznym. Poza tym czytnik VPOS obsługuje również płatności telefonem dokonywane w technologii NFC polegające na zbliżeniu telefonu do czytnika.

Bezpieczeństwo

Proszę mieć na uwadze, że terminale Nayax przeszły restrykcyjne testy niezbędne do uzyskania odpowiednich certyfikatów wydawanych przez organizacje płatnicze. Poza tym czytniki Nayax nie posiadają klawiatury używanej do wprowadzania PIN-u. Wynika to z faktu, że Nayax skoncentrował się na rynku urządzeń samoobsługowych, gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z mikropłatnościami nie wymagającymi PIN-u. Tym samym czytniki Nayax są mało atrakcyjnymi "kąskami" dla oszustów skanujących karty i wyłudzających PIN-y.