This sleek contactless card reader can fit on any small machine and gives your consumer a convenient cashless payment experience. While consumers complete transactions quickly, operators access a world of operational benefits and insights, notably increased sales.

The Onyx is more than a card reader: It’s a device packed with powerful capabilities including contactless, NFC and QR payments, telemetry, marketing tools and remote machine management.

Najtrudniejsze sprawy Nayax załatwia  za Ciebie

Jeśli zdecydowali się już Państwo na wdrożenie płatności kartami w Waszych automatach, to Nayax jest najprostszym sposobem wprowadzenia tej decyzji w życie. Wszystko co trzeba zrobić, to wyposażyć automat w zestaw Nayax i podpisać dwie umowy. Resztą zajmiemy się my.

Nayax zapewnia akcpetację kart należących do różnych organizacji płatniczyc (Visa, Mastercard) i wydanych przez różne banki. Aby móc przejąć te obowiązki na siebie Nayax Ltd. musiał uzyskać całą gamę szalenie kosztownych certyfikatów. M.in.: PCI-DSS, EMV level 1, 2, and 3 zatwierdzonych przez Visa qVSDC, MasterCard M-chip and PA-DSS.

 

Montaż terminala

Instalacja zestawuNayax jest stosunkowo prosta i nie powinna zająć więcej niż 30 minut. Jeżeli automat działa w protokole MDB to terminal do automatu podłącza się podobnie jak wrzutnik. Jeżeli automat korzysta z innych protokołów (Executive, impulsowy) to podłączenie wciąż jest możliwe, ale wymaga konsultacji z nami. Opróćz tego należy zadbać o wyprowadzenie anteny na zewnątrz i odpowiednie poukładanie kabli, aby nie przeszkadzały w bieżącym serwisowaniu automatu. Najtrudniejsza część to montaż samego czytnika wymagający zazwyczaj wywiercenia 5 otworów (4 otwory na śruby i jeden otwór na przewód). Znacznie łatwiej montaż przebiega w automatach, które posiadają demontowalny panel przedni na miejsce którego wchodzi czytnik VPOS.

  Kompaktowy, atrakcyjny design

 • Terminal płatniczy i telemetria w jednym niewielkim urządzeniu
 • Prosta instalacja na mniejszych maszynach
 • Kolorowy ekran dotykowy
 • Przyciągający uwagę pierścień LED
  Intuitive user interface

 • Easy navigation with color touchscreen, imagery, & text
 • Choose the language on the screen
 • Voice interaction in your local language for easy understanding
 • Display advertisements on screen
  A wide choice of contactless payments

 • Contactless smart cards
 • NFC and mobile payment apps
 • Pay by scanning QR codes, both standard & dynamic
 • Social wallets like Alipay and WeChatPay
 • Prepaid cards

Które karty obsługuje czytnik?

Montując na swoim automacie czytnik Nayax mogą Państwo akceptować wszystkie karty zbliżeniowe (PayPass, PayWave), karty chipowe (pod warunkiem, że nie mają włączonego żądania PIN przy mikropłatnościach w terminalach bez klawiatury) oraz karty z paskiem magnetycznym. Poza tym czytnik VPOS obsługuje również płatności telefonem dokonywane w technologii NFC polegające na zbliżeniu telefonu do czytnika.

Bezpieczeństwo

The Onyx features built-in marketing tools that enable operators to communicate more directly with their consumers to increase sales. Operators will be able to nurture customer loyalty when they access Management Suite’s marketing campaigns. You can offer digital loyalty cards, sales, discounts and happy hours, offering consumers a richer and more retail like sales experience.

Advertising opportunities – The Onyx’s color touchscreen can also be used to promote your campaigns when it is in idle-mode.

 

Zastosowanie