Dzięki systemowi Nayax obsługa płatności kartami w automatach stała się bajecznie prosta. Nasze czytniki od podstaw zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach samoobsługowych. Wystarczy, że automat działa w protokole MDB, Executive lub impulsowym.

Drobne w kieszeni to zjawisko coraz rzadsze

Laundromat in Queensland, AU and their Nayax cashless payment solution! Their customers love the tap 'n go ease of paying cashless, which encourages the use of bigger, more expensive machines, as opposed to the feeling of non-stop depositing coins.The owners love that there's less cash on the premises, which reduces the risk of vandalism and theft. Whether you're a staffed or unattended laundromat, cashless is the way to go! And go with Nayax!

 

Montaż terminala

Instalacja zestawuNayax jest stosunkowo prosta i nie powinna zająć więcej niż 30 minut. Jeżeli automat działa w protokole MDB to terminal do automatu podłącza się podobnie jak wrzutnik. Jeżeli automat korzysta z innych protokołów (Executive, impulsowy) to podłączenie wciąż jest możliwe, ale wymaga konsultacji z nami. Opróćz tego należy zadbać o wyprowadzenie anteny na zewnątrz i odpowiednie poukładanie kabli, aby nie przeszkadzały w bieżącym serwisowaniu automatu. Najtrudniejsza część to montaż samego czytnika wymagający zazwyczaj wywiercenia 5 otworów (4 otwory na śruby i jeden otwór na przewód). Znacznie łatwiej montaż przebiega w automatach, które posiadają demontowalny panel przedni na miejsce którego wchodzi czytnik VPOS.

Kontrola sprzedaży gotówką

Montując na swoim automacie czytnik Nayax mogą Państwo akceptować wszystkie karty zbliżeniowe (PayPass, PayWave), karty chipowe (pod warunkiem, że nie mają włączonego żądania PIN przy mikropłatnościach w terminalach bez klawiatury) oraz karty z paskiem magnetycznym. Poza tym czytnik VPOS obsługuje również płatności telefonem dokonywane w technologii NFC polegające na zbliżeniu telefonu do czytnika.

Akcje marketingowe

Proszę mieć na uwadze, że terminale Nayax przeszły restrykcyjne testy niezbędne do uzyskania odpowiednich certyfikatów wydawanych przez organizacje płatnicze. Poza tym czytniki Nayax nie posiadają klawiatury używanej do wprowadzania PIN-u. Wynika to z faktu, że Nayax skoncentrował się na rynku urządzeń samoobsługowych, gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z mikropłatnościami nie wymagającymi PIN-u. Tym samym czytniki Nayax są mało atrakcyjnymi "kąskami" dla oszustów skanujących karty i wyłudzających PIN-y.