Dzięki systemowi Nayax obsługa płatności kartami w automatach stała się bajecznie prosta. Nasze czytniki od podstaw zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach samoobsługowych. Wystarczy, że automat działa w protokole MDB, Executive lub impulsowym.

Najtrudniejsze sprawy Nayax załatwia  za Ciebie

Jeśli zdecydowali się już Państwo na wdrożenie płatności kartami w Waszych automatach, to Nayax jest najprostszym sposobem wprowadzenia tej decyzji w życie. Wszystko co trzeba zrobić, to wyposażyć automat w zestaw Nayax i podpisać dwie umowy. Resztą zajmiemy się my.

Nayax zapewnia akcpetację kart należących do różnych organizacji płatniczyc (Visa, Mastercard) i wydanych przez różne banki. Aby móc przejąć te obowiązki na siebie Nayax Ltd. musiał uzyskać całą gamę szalenie kosztownych certyfikatów. M.in.: PCI-DSS, EMV level 1, 2, and 3 zatwierdzonych przez Visa qVSDC, MasterCard M-chip and PA-DSS.

 

Montaż terminala

Instalacja zestawuNayax jest stosunkowo prosta i nie powinna zająć więcej niż 30 minut. Jeżeli automat działa w protokole MDB to terminal do automatu podłącza się podobnie jak wrzutnik. Jeżeli automat korzysta z innych protokołów (Executive, impulsowy) to podłączenie wciąż jest możliwe, ale wymaga konsultacji z nami. Opróćz tego należy zadbać o wyprowadzenie anteny na zewnątrz i odpowiednie poukładanie kabli, aby nie przeszkadzały w bieżącym serwisowaniu automatu. Najtrudniejsza część to montaż samego czytnika wymagający zazwyczaj wywiercenia 5 otworów (4 otwory na śruby i jeden otwór na przewód). Znacznie łatwiej montaż przebiega w automatach, które posiadają demontowalny panel przedni na miejsce którego wchodzi czytnik VPOS.

Które karty obsługuje czytnik?

Montując na swoim automacie czytnik Nayax mogą Państwo akceptować wszystkie karty zbliżeniowe (PayPass, PayWave), karty chipowe (pod warunkiem, że nie mają włączonego żądania PIN przy mikropłatnościach w terminalach bez klawiatury) oraz karty z paskiem magnetycznym. Poza tym czytnik VPOS obsługuje również płatności telefonem dokonywane w technologii NFC polegające na zbliżeniu telefonu do czytnika.

Bezpieczeństwo

Proszę mieć na uwadze, że terminale Nayax przeszły restrykcyjne testy niezbędne do uzyskania odpowiednich certyfikatów wydawanych przez organizacje płatnicze. Poza tym czytniki Nayax nie posiadają klawiatury używanej do wprowadzania PIN-u. Wynika to z faktu, że Nayax skoncentrował się na rynku urządzeń samoobsługowych, gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z mikropłatnościami nie wymagającymi PIN-u. Tym samym czytniki Nayax są mało atrakcyjnymi "kąskami" dla oszustów skanujących karty i wyłudzających PIN-y.